Poradna

Rady a tipy

Rozdíl mezi remoskami

Enkláva
09.04.2019
Dobrý den, možná trochu hloupý dotaz, ale já pořad nechápu, jestli je remoska vaše značka/patent nebo se jedná prostě o druh produktu. Na jednu stranu jsem na netu četla, že Remoska je český vynález a např. tady https://www.arecenze.cz/remosky/ jsou všechny remosky jen od vás. Na druhou stranu jiné značky vyrábí totožné produkty. Vy tedy máte patentovaný ten název a Remosku jako takovou seženu jen u vás? Děkuji

Re: Rozdíl mezi remoskami

Team Remoska
10.04.2019
to [Enkláva] Dobrý den, sériová výroba elektrické pečicí mísy, která je ohřívána topnou spirálou uloženou ve víku začala v roce 1957. V roce 1964 došlo k registraci ochranné známky Remoska®. Název byl odvozen od státního podniku REMOS. V roce 1994 odkoupil pan Uličník výrobu Remosek v Kostelci nad Černými lesy, výroba se přesunula do Frenštátu pod Radhoštěm - do nově založené společnosti Remoska s.r.o. . V naší společnosti vyrábíme od toho roku jako jediní v ČR elektrickou pečicí mísu zn. Remoska®. Remoska je jen jedna. Naši elektrickou pečicí mísu zn. Remoska® zakoupíte na našem e-shopu, nebo v kamenných prodejnách a na e-shopech našich obchodních partnerů. Přejeme Vám hezký den.

remoska

Eva Ježková
08.04.2019
Dobrý den, koupila jsem si remosku a zkusila v ní upéct buchty.Nahoře byly upečené a dole nedopečené. Když jsem je tam nechala ještě chvíli, nahoře se připálily a dole byly stejně bledé. Nevím, jestli dělám někde chybu.Remosku jsem před pečením nenahřála tak, jak je to v návodu. Vím, že moje maminka kdysi v té hliníkové remosce buchty pekla a nikdy se jí nepřipálily.Bohužel už se jí nemohu zeptat. Díky za radu.

Re: remoska

Team Remoska
09.04.2019
to [Eva Ježková] Dobrý den,paní Ježková, děkujeme Vám za Váš dotaz. Zákazníci byli zvyklí starou hliníkovou mísu vždy vymazat důkladně olejem a vysypat moukou a TO JE U MÍSY S NEPŘILNAVÝM POVRCHEM TEFLON® CHYBA. Elektrickou pečicí mísu Remoska® s nepřilnavým povrchem Teflon® NEVYSYPÁVAT MOUKOU a mísu VYMAZAT JEN MALÝM KOUSKEM MÁSLA NEBO TUKU. Pokud mísu s nepřilnavým povrchem Teflon® vymažete a vysypete, vytvoříte tak v míse "film", díky kterému je odvod tepla z mísy na koláč/buchtu snížen a koláče/buchty jsou pak ze spodní strany nepropečené. Po cca 10 až 15-ti minutách položte na koláč nebo buchtu kolečko alobalu nebo pečicího papíru. Hlavně plňte mísu těstem pouze do výše šroub, kterými jsou uchyceny na míse ucha. Pokud máte v Remosce těsta hodně, to nakyne, přiblíží se ke spodnímu pečicímu víku a tím pádem se na povrchu připálí. Určitě se Vám koláče povedou. Přejeme Vám hezký den.

Plyn x remoska

Radek
06.04.2019
Dobry den, mate nejaky porovnani jestli je vyhodnejsi pouzivat plynovou troubu a nebo peci napriklad kure v remosce? Dekuji Radek

Re: Plyn x remoska

Team Remoska
08.04.2019
to [Radek] Dobrý den Radku, děkujeme Vám za Váš dotaz. Kuře upečené v Remosce není tak vysušené jako z plynové trouby. Já sama doma plynovou troubu mám a v podstatě ji na pečení vůbec nepoužívám, všechno peču v Remosce. Přeji Vám hezký den Lenka z Remosky.

TYP 500

Renata Flachbartova
05.04.2019
Dobrý deň, je tento typ misy vhodný aj k mojej starej remoske TYP 500 ? Kúpila som si ju ešte začiatkom 90.rokov. Dakujem za odpoved

Re: TYP 500

Team Remoska
08.04.2019
to [Renata Flachbartova] Dobrý den, děkujeme Vám za Váš dotaz. K Remosce Typ 500 můžete zakoupit na našem e-shopu mísu M17 která je s Vaší Remoskou kampatibilní: http://www.remoska.cz/produkty/eshop/nahradni-misy-a-doplnky/nahradni-misy-/m17-misa-hluboka-pro-original-teflon-classic/11.html . Přejeme Vám hezký den.

M22 Mísa s uchy pro GRAND Teflon® Classic

Veronika Rechová
05.04.2019
Dobrý den, je M22 Mísa s uchy pro GRAND Teflon® Classic vhodná k remosce Remoska R 22 TS GRAND CHAMPAGNE GOLD a lze tuto mísu připravit bez teflonového povrchu? Děkuji za pomoc a přeji hezký den! Veronika Rechová

Re: M22 Mísa s uchy pro GRAND Teflon® Classic

Team Remoska
08.04.2019
to [Veronika Rechová] Dobrý den, děkujeme Vám za Váš dotaz. Ano, mísa M22 je kompatibilní s Remoskou R22 TS GRAND CHAMPAGNE GOLD. Přejeme Vám hezký den.

náhradní mísa

DanaH
04.04.2019
Dobrý den, mám starý typ remosky Originál s číslem 500 a průměrem víka od 21cm do 24cm.(vnitřní/ vnější) Mohu jako náhradní mísu použít M17??? Děkuji DanaH

Re: náhradní mísa

Team Remoska
05.04.2019
to [DanaH] Dobrý den, děkujeme Vám za Váš dotaz. Ano, tuto náhradní mísu můžete použít k Vaší Remosce typu HUT. Přejeme Vám hezký den.

Středový kužel pro pečení bábovky

Ivana Dočkalová
04.04.2019
Dobrý den, bude mi tento středový kužel pasovat i do remosky "Remoska R21 TC ORIGINAL Teflon Classic Black"? Děkuji a s pozdravem Ivana Dočkalová

Re: Středový kužel pro pečení bábovky

Team Remoska
05.04.2019
to [Ivana Dočkalová] Dobrý den, ano středový kužel lze do Remosky Original umístit. Přejeme Vám hezký den.

Nedoléhá víko Remosky

Radek Černý
01.04.2019
Dobrý den, v prosinci loňského roku jsme si pořídili Remosku R22F GRAND a v poslední době pečící víko nedoléhá - jakoby se na hrnci houpe, nicméně peče v pořádku (upozorňuji, že víko/hrnec nikdy nespadl apd.). Přesto se chci zeptat, zda je to normální a zároveň, zda je v pořádku, že víko se od počátku protáčí a nedrží pevně na hrnci? U starších modelů drželo víko pevně na svém místě... Předem děkuji za odpověd' a přeji pěkný den. Radek.

Re: Nedoléhá víko Remosky

Team Remoska
02.04.2019
to [Radek Černý] Dobrý den, pane Černý, děkujeme Vám za Váš dotaz. Víko nemůže doléhat pevně na mísu, jelikož při zahřátí Remosky dochází k tepelné roztažitelnosti kovů. Pokud by pečicí víko za studena pevně doléhalo na mísu, pak byste víko po zahřátí z Remosky nesundal. Přejeme Vám hezký den

Smažení

Lucie
31.03.2019
Dobrý den, mám poslední model remosky. Chtěla bych se zeptat, jak je možné v remosce smažit, dělat omáčky, když nemá topnou spirálu ze spoda, pouze z vrchu. Děkuji

Re: Smažení

Team Remoska
01.04.2019
to [Lucie] Dobrý den, Lucie, děkujeme Vám za Váš dotaz. Teplo je z víka, kde je umístěno topné těleso, přenášeno stěnami mísy až na dno mísy a potravina je tedy ohřívána ze všech stran. Uvnitř mísy je optimální teplota pro pečení potravin 160 - 180° C. Můžete v ní připravovat omáčky, smažit karbanátky a pod. Přejeme Vám hezký den.

Hliniková misa

Miroslava Jedináková
30.03.2019
Dobrý deň, dá sa prosím vás k remoske ORIGINAL R21F dokúpiť hliniková misa bez teflónu? Ďakujem.

Re: Hliniková misa

Team Remoska
01.04.2019
to [Miroslava Jedináková] Dobrý den, paní Jedinaková, děkujeme Vám za Váš dotaz. Zkontaktujte se prosím s námi na e-mailové adrese info@remoska.cz. Přejeme Vám hezký den.

remoska z 50tých, 60tých let

Stříbrná
26.03.2019
Prosím můžete mi sdělit proč nevyrábíte i nadále hliníkovou remosku bez teflonového "povlaku" ? Také mi teflon vadí a navíc má nízkou životnost ( poškrábání, odlupování, atd. ). Někomu možná vyhovuje jednoduché mytí remosky, ale já dávám přednost zdravější variantě. A nejsem sama !!! Takže, budete vyrábět kromě teflonové i remosku z 50tých/60tých let ????? Děkuji za odpověď. Stříbrná

Re: remoska z 50tých, 60tých let

Team Remoska
27.03.2019
to [Stříbrná] Dobrý den, paní Stříbrná, děkujeme Vám za Váš dotaz a za Váš názor. Celohliníkové Remosky vyrábět nebudeme. Přejeme Vám hezký den.

Víko

Radka
26.03.2019
Dobrý den, mám Remosku TYP R12 GRAND, kde se mi u víka přerušila přívodní šňůra a praskl vypínač je možné si ji nechat u Vás opravit ?

Re: Víko

Team Remoska
27.03.2019
to [Radka] Dobrý den, Radko, děkujeme Vám za Váš dotaz. Pečicí víko Vaší Remoska R12 můžete zaslat na naše servisní oddělení, opravíme Vám jej. Přejeme Vám hezký den.

Spirala

Zuzana Vasekova
24.03.2019
Dobry den, vlastnim staru dobru remosku typ R12 Grand, 650W a zrejme odisla spirala, lebo slabo hreje... Prosim, da sa este tento nahradny diel kupit alebo nahradit inou? Dakujem Zuzana.

Re: Spirala

Team Remoska
25.03.2019
to [Zuzana Vasekova] Dobrý den, paní Vasekova, děkujeme Vám za Váš dotaz. Náhradní topnou spirálu ještě máme skladem, můžeme Vám ji vyměnit. Pokud jste ze Slovenska, pak Vám doporučím zkontaktovat se s firmou VIVA elektroservis s.r.o., která pro nás zajišťuje servis na Slovensku. VIVA elektroservis, s.r.o. 1. Mája 19 900 44 Tomášov mobil: 00421/905 722 111 e-mail: servis@vivaservis.sk Přejeme Vám hezký den.

Dotaz na zboží

HR & HR Slaný s.r.o.
20.03.2019
dobrý den, chtěl bych se zeptat zda mísa M17 pasuje k modelu remosky R11? Děkuji Kučerová

Re: Dotaz na zboží

Team Remoska
21.03.2019
to [HR & HR Slaný s.r.o.] Dobrý den, děkujeme Vám za Váš dotaz. Ano na Remosku R11 můžete na našem e-shopu zakoupit mísu M17. Přejeme Vám hezký den.

platba

Stanislav Petřík
16.03.2019
Dobrý den, objednal jsem si u vás remosku přes zasílací firmu DPD, platba dobírkou. Zajímalo by mě ale, zda je možné při převzetí zásilky platit kartou nebo pouze hotově.

Re: platba

Team Remoska
18.03.2019
to [Stanislav Petřík] Dobrý den, děkujeme Vám za Váš dotaz. Dobírku je nutné uhradit dopravci v hotovosti. Přejeme Vám hezký den.

pánev remoska

jaroslav pur
15.03.2019
Dobrý den, lze pánev použít na indukční plotně? Děkuji. Jaroslav Pur

Re: pánev remoska

Team Remoska
15.03.2019
to [jaroslav pur] Dobrý den, děkujeme Vám za Váš dotaz. Pokud máte na mysli pánev Remoska, kterou nabízíme na našem e-shopu v odkazu zde: http://www.remoska.cz/produkty/eshop/nahradni-misy-a-doplnky/prislusenstvi-/panev-remoska/39.html , pak je v popisu tohoto výrobku uvedeno, že pánev je vhodná na indukční ohřev, sklokeramiku a plyn. Přejeme Vám hezký den.

dotaz

Jana Richterová
14.03.2019
dobrý den, dostala se mi do rukou stará remoska 500 s proskl.víkem hrozně stará a zanedbaná( mastná, připálená) ale funkční.Máte prosím nějaký nápad či postup jak víko vyčistit.Je mi jasné, že nelze ponořit do mycího přípravku.děkuji Jana

Re: dotaz

Team Remoska
14.03.2019
to [Jana Richterová] Dobrý den,Jano, děkujeme Vám za Váš dotaz. Víko samozřejmě neponořovat do vody ani neumývat pod tekoucí vodou. Použila bych nějaký osvědčený přípravek na odmaštění, na chvíli nechala na víku působit a potom drhla a drhla ... :-). Předpokládám, že mísa bude pouze hliníková? V tom případě opět nějaký osvědčený čisticí přípravek - pastu(např. Torro, Cif a pod.). U mísy s nepřilnavým povrchem zn. Teflon(R) použijte pouze saponát, Na našem eshopu si můžete zakoupit novou náhradní mísu M17 s nepřilnavým povrchem (pokud vlastníte Remosku ORIGINAL). Přeji Vám hezký den Lenka z Remosky

Pečení

Věra
13.03.2019
Dobrý den.Slyšela jsem,že pokud chci péci v remosce menší koláč mohu do remosky vložit jinou koláčovou formu.Z jakého materiálu může být? Děkuji za odpověď.

Re: Pečení

Team Remoska
14.03.2019
to [Věra] Dobrý den, Věrko, děkujeme za Váš dotaz. Do mísy Remosky je možné vkládat různé formy, ať už z hliníku, keramiky nebo ze silikonu, nesmí se však dotýkat pečícího víka. Je potřeba také počítat s delší dobou pečení. Doporučujeme na dno pečicí mísy vložit pečicí papír, aby forma nepoškodila nepřilnavý povrch zn. Teflon. S přáním hezkého dne.

Vypínač ve víku remosky

Jiří Šmejkal
13.03.2019
Prosím,sdělte mi e-mailem,kde mohu koupit náhradní vypínač umístěný ve víku remosky Děkuji Ing.Šmejkal

Re: Vypínač ve víku remosky

Team Remoska
13.03.2019
to [Jiří Šmejkal] Dobrý den, pane Šmejkale, děkujeme Vám za Váš dotaz. Náhradní vypínač můžete objednat na e-mailové adrese: objednavky@remoska.cz S přáním hezkého dne.

dotaz

petr valeček
09.03.2019
proč nevyrábíte remosku která má ohřev i ze spodní strany se samostatnou regulaci teploty.Myslím že by to bylo dokonalé! Jinak super pomocník .

Re: dotaz

Team Remoska
13.03.2019
to [petr valeček] Dobrý den, Remoska® je ohřívána ze shora z víka, ve kterém je uložena topná spirála. O umístění topné spirály na spodní straně Remosky neuvažujeme. Remoska® regulaci nepotřebuje. Remoska® je pečicí mísa, ve které je ideální prostředí pro pečení 160 až 180 st. C. Pokud bychom umístili na Remosku termostat, pak každým sepnutím termostatu se sníží teplota o 70 st. C. Tím by Remoska® pozbyla svého významu a nebyla by elektrickou pečicí mísou. Přejeme Vám hezký den.

dotaz na objem

Šárka Kastnerová
08.03.2019
Dobrý den, prosím o info o objemu náhradní mísy 7 cm výška pro Original. A náhradní mísy 8 cm výška pro Grand. Děkuji mnohokrát. Šárka

náhradní díl

Jiří Hokuf
07.03.2019
Dobrý den,u remosky Typ-R 12 Grand 230-240 V 650W prask na víku držák, je možné u vás víko objednat ? Děkuji

Re: náhradní díl

Team Remoska
08.03.2019
to [Jiří Hokuf] Dobrý den, děkujeme Vám za Váš dotaz. Remoska(R) typu R12 se nevyrábí od roku 2013. Držadlo k tomuto modelu nemáme a ani nebudeme mít na skladě. Toto držadlo již nebudeme vyrábět. S přáním hezkého dne.

Oprava teflonu

Majer
06.03.2019
Zdravím. Čtu zde, že jde opravit sloupnutý teflon na spodní straně víka Remosky. Mám starou MÍSU M17 bez teflonu. Prosím, šlo by na ni teflon nanést a event. za jakou cenu? M.

Re: Oprava teflonu

Team Remoska
06.03.2019
to [Majer] Dobrý den, pane Majere, děkujeme Vám za Váš dotaz. Poškozenou nepřilnavou vrstvu zn. Teflon® pane Majere neopravujeme. Spodní víko vyměníme za nové. Na staré mísy nepřilnavý povrch zn. Teflon® nenanášíme. Pokud máte zájem, můžete si objednat na našem e-shopu náhradní pečicí mísu M17 Mísa hluboká pro ORIGINAL Teflon® Classic. Přejeme Vám hezký den.

Oprava

Vokrojová Helena
05.03.2019
Dobrý den, v r.2011 jsem zakoupila remosku prostřední velikosti asi Originál, průměr víka cca25 cm, nejdřív se mi ohnula šňůra u vstupu do rukovětí,ztrácel se kontakt a vypínali se světýlko v rukovětí, bohužel, tato drobná muška na kráse vyústila ve zkrat,el.rána udělala i díru ve šňůře a vzhledem k tomu, že ji užívám denně, MILUJU JI a mám dokoupene další 2 teflonové misky, zkouším štěstí, jestli i takhle staré přístroje opravujete, netuším, jak vážné to je, el.rana vyhodila i hlavní el.jistic...prosim, opravíte mi ji?

Re: Oprava

Team Remoska
06.03.2019
to [Vokrojová Helena] Dobrý den, paní Vokrojová, děkujeme Vám za Váš dotaz. Pokud došlo k poškození přívodního kabele, ztrácel se kontakt s vypínačem na rukojeti, pak mělo být pečicí víko neprodleně odesláno do servisu. Model, který vlastníte se nevyrábí již od roku 2013. Pokud je poškozen přívodní kabel, jsme schopni jej ještě na našem servisním oddělení vyměnit. Vaše víko nám zašlete k opravě na naše servisní oddělení: REMOSKA s.r.o., Markova 1768, 744 01 Frenštát pod Radhoštěm. Do průvodního dopisu uveďte prosím stručný popis závady, Vaše mobilní telefonní číslo a Vaši adresu. Opravené víko Vám zašleme zpět na dobírku. Přejeme Vám hezký den.

sloupnutý teflon

Zdeněk Janoušek
03.03.2019
Dobrý den, máme remosku grand R22. Po asi tříletém používání (k plné spokojenosti) jsme zjistili částečně sloupnutý teflon na spodní straně víka. Víko jsme vždy ošetřovali pouze měkkým vlhkým hadříkem. Bojíme se nadále přístroj používat, aby části teflonu nepadaly do jídla. Je možná oprava a nebude dražší, než nová remoska? Děkuji Zdeněk Janoušek

Re: sloupnutý teflon

Team Remoska
04.03.2019
to [Zdeněk Janoušek] Dobrý den, pane Janoušku, děkujeme Vám za Váš dotaz. K tomuto jevu dochází tehdy, když je víko s mísou předehříváno bez potravin tzv. "na sucho". Zašlete nám spodní víko na naše servisní oddělení, víko Vám opravíme. Adresa pro zaslání: Remoska s.r.o., Markova 1768, 744 01 Frenštát pod Radhoštěm. S přáním hezkého dne

mísa M17

Hana Rosová
01.03.2019
Dobrý den, dá se náhradní mísa M17 ke starší remosce original s okénkem koupit osobně ve Vaší prodejně nebo pouze prostřednictvím e-shopu? Děkuji Rosová

Re: mísa M17

Team Remoska
04.03.2019
to [Hana Rosová] Dobrý den, děkujeme Vám za Váš dotaz. Náhradní mísu můžete zakoupit v naší společnosti denně od 6:30 do 13:30 hodin. Podnikovou prodejnu nemáme. S přáním hezkého dne.

stojan na remosku R21

Eva
21.02.2019
Dobrý den, mám Remosku typ R 21 u které se mi rozbil stojan. Mohu použít z vaší nabídky stojan S21 (pro typ R21 jsem nenašla). Děkuji Vám za odpověď a přeji krásný den. Eva Tomášková

Re: stojan na remosku R21

Team Remoska
22.02.2019
to [Eva] Dobrý den, paní Evo, děkujeme Vám za Váš dotaz. Stojan s označením S21 je určen pro elektrickou pečící mísu zn. R21 Remoska® ORIGINAL. Písmeno "S" v názvu stojanu je zkratka od slova stojan. Pro Vaši Remosku jste tedy zvolila správný stojan - S21. Přejeme Vám hezký den.

Dotaz- chybejici misa

Martina R.
18.02.2019
Dobrý den, podědila jsem remosku. Bohužel ji chybí mísa. Nevím bohužel jaký je to typ - našla jsem jednu v inzerátech na internetu. https://aukro.cz/retro-remoska-typ-ii-s-6932619540 Bylo by možné na tento typ použít vaši teflonovou mísu typ M13? Děkuji M.Rybníčková

Re: Dotaz- chybejici misa

Team Remoska
19.02.2019
to [Martina R.] Dobrý den, Martino, děkujeme Vám za Váš dotaz. Pokud je horní průměr pečící mísy Vaší Remosky 32 cm, pak můžete na našem e-shopu zakoupit náhradní mísu M13. S přáním hezkého dne.

remoska mini

Milan Novotný
18.02.2019
Dobrý den, měl jsem velmi malou remosku mini, bohužel, přestala fungovat. Dá se ještě koupit? Například z nějakých "zapomenutých" zásob? Verze 2 litry mi přijde zbytečně velká. Případně, zažujete návrat k výrobě remosky mini? Děkuji za odpověď.

Re: remoska mini

Team Remoska
18.02.2019
to [Milan Novotný] Dobrý den, pane Novotný, děkujeme Vám za Váš dotaz. Remoska® tzv. Minorka se již cca deset let nevyrábí, žádné "utajené zásoby" nemáme. Naše servisní středisko na ni nemá žádné náhradní díly. Přejeme Vám hezký den.

Náhradní díly

Kunderová
17.02.2019
Dobry den, tesne po skonceni zarucni lhuty (2 mesice) nam u remosky R 22 GRAND Teflon® Classic, vika doslo ke zniceni snury tim, ze po zapnuti remosky doslo u snury (presne tam kde konci rukojet a zacina snura) k vybouchnuti snury a vyslehnuti plamenu z ni a zkratovani celeho elektr. obvodu. Prestoze snura s vikem byla uskladnena vzdy tak,aby nebyla jakkoliv smotana ci prohybana. Chtela bych se zeptat jak dal postupovat pro ziskani funkcniho vyrobku. Byl zakoupeny pribl. v 11/2016 a domnivam se, ze se nejedna zrovna o levny vyrobek, ktery by mel mit zivotnost pouze dva roky. Byl zakoupeny v obchode Mall. Dekuji za radu. Kunderova

Re: Náhradní díly

Team Remoska
18.02.2019
to [Kunderová] Dobrý den, paní Kunderová, děkujeme Vám za Váš dotaz. Je nám líto, že došlo k problému s přívodním kabelem, bohužel takto nemůžeme posoudit, proč k tomuto poškození došlo. Zašlete nám, paní Kunderová Vaše pečící víko na naši adresu: REMOSKA s.r.o., Markova 1768, 744 01 Frenštát pod Radhoštěm a my Vám přívodní kabel vyměníme zcela zdarma i v tom případě, že již uplynula dvouletá záruční lhůta na Vaši elektrickou pečící mísu zn. Remoska®. Přejeme Vám hezký den.

Zadat dotaz:


Rádi Vám zodpovíme dotaz k našemu výrobku Remoska®. Vyplňte níže připravený formulář. E-mail nebude zveřejňován. Provozovatel si vyhrazuje právo mazat nevhodné příspěvky.

Kontrolní kód

Přihlaste se k našemu zpravodaji

A buďte jako první informováni o novinkách