Poradna

Rady a tipy

mísa M13 hluboká

Zeman
17.04.2018
Dobrý den, v popisu uvádíte hloubku mísy 9cm. Rád bych se jen zeptal, zda-li je to celková výška mísy nebo je to výška ode dna ke spodnímu okraji osazení pro vlastní remosku. Díky za odpověď. Zeman

Re: mísa M13 hluboká

Team Remoska
24.04.2018
to [Zeman] Dobrý den, pane Zemane, děkujeme Vám za Váš dotaz. Výška mísy je ode dna k osazení. Přejeme Vám hezký den.

Mísa GRAND R12 GRAND

Aleš BAJNAR
13.04.2018
Zdravím,máte v nabídce mísu pro tuto starší remosku? R 12 GRAND. Děkuji,Aleš Bajnar.

Re: Mísa GRAND R12 GRAND

Team Remoska
16.04.2018
to [Aleš BAJNAR] Dobrý den, děkujeme Vám za Váš dotaz. Na našem e-shopu můžete zakoupit k Vaší remosce tuto náhradní mísu: M13 Mísa hluboká pro GRAND Teflon® Classic . Přejeme Vám hezký den.

Drzak

Martina Ševčíková
12.04.2018
Koupila jsem si starší hliníkovou remosku originál a poslali mi to bez držátka na horní víko .Dá se prosím ještě sehnat u vás ?Děkuju

Re: Drzak

Team Remoska
16.04.2018
to [Martina Ševčíková] Dobrý den, paní Ševčíková, děkujeme Vám za Váš dotaz. Bohužel, tento náhradní díl nemáme na našem skladě. S přáním hezkého dne.

dotaz

Jindřiška Spěváková
10.04.2018
Dobrý den, přestalo mi fungovat topné tělísko u remosky. Je možná oprava, za jakou cenu a kde? Jedná se o pražskou adresu. Děkuji, Spěváková

Re: dotaz

Team Remoska
16.04.2018
to [Jindřiška Spěváková] Dobrý den, paní Spěváková, pokud jste z Prahy, vyzkoušejte Mechaniku Praha. Na našem servisním středisku opravujeme i starší modely, nicméně na ty nejstarší nemáme náhradní díly. Pokud se obrátíte na naše servisní středisko, pak by bylo nejideálnější nám zaslat foto vaší remosky. Tak budeme mít jistotu, že Vaše víko u nás opravíme. E-mailová adresa: objednavky@remoska.cz . Přejeme Vám hezký den.

Kompatibilita

Jana Štěpánová
07.04.2018
Dobry den, vlastnim remosku HUT 02P, datum vyroby 12.12.1991. Prosim je tato misa s touto remoskou kompatibilni? A s puvodnim stojankem? Dekuji, Stepanova.

Re: Kompatibilita

Team Remoska
16.04.2018
to [Jana Štěpánová] Dobrý den, paní Štěpánová, na remosku HUT můžete na našem e-shopu zakoupit náhradní mísu M17 Mísa hluboká pro ORIGINAL Teflon® Classic. Tato mísa bude kompatibilní s Vaší remoskou. Přejeme Vám hezký den.

kompatibilita

Žofia
06.04.2018
Dobrý deň. Chcem sa opýtať, či nové misy s teflónovým povrchom sa dajú použiť a dokúpiť aj na remosku z 50. rokov.... Ďakujem.

Re: kompatibilita

Team Remoska
16.04.2018
to [Žofia] Dobrý den, nové mísy, které mají na míse namontovány ucha/držadla se nedají použít na dříve vyráběné modely. Na našem e-shopu můžete zakoupit teflonové mísy na dříve vyráběné modely npř. M17 Mísa hluboká pro ORIGINAL Teflon® Classic nebo M13 Mísa hluboká pro GRAND Teflon® Classic. Tyto mísy jsou kompatibilní s dříve vyráběnými modely.

Typy Remosek s okénkem_

Zdeněk
05.04.2018
Dobrý den, doplňuji další poznámku k mému dotazu ze 4.4.2018: _u Remosek s okénkem jsou pod označeními B/G a TC nová barevná provedení vnější strany mís. TC je pravděpodobně zkratka povrchové vrstvy: Teflon® Classic a B/G je asi zkratka barevného provedení. Na Vašich stránkách a ve Vašem eshopu tyto novinky nemáte uvedeny, proto jsem Vám položil mé dotazy,...S pozdravem Zdeněk.

Typy Remosek s okénkem

Zdeněk
04.04.2018
Dobrý den, všiml jsem si v nabídce jednoho eshopu těchto označení Remosek s okénkem, které na Vašich stránkách nejsou uvedeny: _Remoska R22F B/G, _Remoska R22F TC, _Remoska R21F B/G, _Remoska R21F TC,. Prosím Vás o Vaší ochotu vysvětlit význam označení: _B/G a _TC. Děkuji Vám, s pozdravem Zdeněk.

Re: Typy Remosek s okénkem

Team Remoska
16.04.2018
to [Zdeněk] Dobrý den, děkujeme Vám za Váš dotaz. Označení R21 a R22 je označení velikosti Remosky R21 - ORIGINAL a R22 GRAND. Remoska s okénkem v pečícím víku je označena písmenem "F". Nepřilnavý povrch Teflon®Classic je označen písmeny "TC". Označení "B/G" znamenají barvu mísy - Black/Gold. Přejeme Vám hezký den

teflon

Mária Míznerová
04.04.2018
Dobrý deň, prosím vás aký je rozdiel v označení teflonu? Našla som rôzne označenie teflonu a neviem si vybtať. Remosku by som chcela využívať hlavne na pečenie chleba. Prikladám link e-shopu kde by som objednávala,https://www.alza.sk/remosky/18854015.htm

Re: teflon

Team Remoska
16.04.2018
to [Mária Míznerová] Dobrý den, paní Míznerová, v podstatě se jedná o dva druhy nepřilnavého povrchu zn. Teflon®: Teflon® Classic je použit u barevných modelů v černém provedení a Teflon® Select u modelů v barevném provedení zlatá nebo stříbrná. Přejeme Vám hezký den.

jak dlouho mohu pect v Remosce?

Bohumil Herwig
01.04.2018
Mám nejnovejsi Remosku. Bohuzel netusim zda je v ni mozno pect pomaleji (nerikam vyslovene pomalu, protoze nastesti nema regulaci teploty). Myslim tim to, zd aji mohu vyuzit treba na 4, 5 hodinove peceni treba jehneciho. Je mozne v ni udelat i neco na 7,8 hodin? Napriklad hovezi barbecue Bohous Herwig s diky... p.s. jinak kvalitni vec, jsem velmi spokojen a doporucuji

Re: jak dlouho mohu pect v Remosce?

Team Remoska
03.04.2018
to [Bohumil Herwig] Dobrý den, děkujeme Vám za Váš dotaz. Elektrická pečící mísa zn. Remoska® nemá regulaci, v míse je stálá teplota, ideální k pečení, 160 až 180 stupňů Celsia. Tato teplota je uvnitř mísy po celou dobu pečení, proto se obávám, že tak dlouhé pečené v Remosce není možné.

Náhradní kastrol k remosce

Mudr Jana Zavodska
23.03.2018
Shanim nahradni kastrol k remosce R22 zakoupené cca pred2-3roky .V nabídce uvádíte,že nádoba není vhodná pro starší typy.Tyka se to meho výrobku ? Existuje tato nadoba í v barvě chapagne? Děkuji Mudr Jana Závodská

Re: Náhradní kastrol k remosce

Team Remoska
27.03.2018
to [Mudr Jana Zavodska ] Dobrý den, paní Závodská, děkujeme Vám za Váš dotaz. Kontaktujte se s námi, prosím, na naší e-mailové adrese: info@remoska.cz. Náhradní mísu M22 v barvě Champagne Gold máme skladem. Přejeme Vám hezký den.

Regulace teploty u Remosky

Bohumír Fabeš
23.03.2018
Dobrý den, je možno dodat nějakou plynulou, nebo stupňovitou regulaci teploty k Remosce? Díky B. Fabeš

Re: Regulace teploty u Remosky

Team Remoska
27.03.2018
to [Bohumír Fabeš] Dobrý den, pane Beneši, děkujeme Vám za Váš dotaz. Elektrická pečící mísa zn. Remoska® se nevyrábí s regulací teploty. V Remosce je ideální teplota pro pečení 160 až 180 st. C. Přejeme Vám hezký den.

stara remoska grand

Katerina Machek
22.03.2018
Dobry den, jsou nadoby pro novy model remosky grand compatibilni se starou verzi co mela nadoby bez usi a usazovaly se do drateneho stojanku? Dekuji. premyslim o nahradni nizke.

Re: stara remoska grand

Team Remoska
27.03.2018
to [Katerina Machek] Dobrý den, děkujeme Vám za Váš dotaz. Náhradní mísy s označením M22 a M 21 k novým modelům R21 Remoska ORIGINAL a R22 Remoska GRAND nejsou kompatibilní s dříve vyráběnými modely R11 remoska ORIGINAL a R12 Remoska GRAND, které neměly na míse ucha a vkládaly se do drátěného stojánku. Nově vyráběné modely mají jiný průměr a jiné uložení víka na mísu. Přejeme Vám hezký den.

Cena remosky S

mader wolfgang
19.03.2018
Prosim o zaslani ceny pro remosku S a co stoji postovne na dobirku.? Nebo ucet Nebo kde se da koupit v Domazlicich take??

Re: Cena remosky S

Team Remoska
20.03.2018
to [mader wolfgang] Dobrý den, děkujeme Vám za Váš dotaz, bohužel z něj není zcela zřejmé, o jakou elektrickou pečící mísu zn. Remoska® máte zájem - o jaký model, o jakou velikost. Prosím, Váš dotaz nám upřesněte nejlépe e-mailem na naši adresu: info@remoska.cz. Děkujeme a přejeme Vám hezký den.

recepty

Anet B
16.03.2018
Dobrý den, jak poznám, který recept (gramáž je pro kterou remosku), především u moučníků je to ošemetné? Děkuji

Re: recepty

Team Remoska
20.03.2018
to [Anet B] Dobrý den, Aneto, děkujeme Vám za Váš dotaz. Doporučím Vám zakoupit si naši Knihu Receptů. Zakoupit můžete na našem e-shopu nebo ji naleznete i také v knižní distribuci. Recepty jsou velice přehledné a naleznete u každého z nich i piktogram znázorňující informaci, pro jakou velikost elektrické pečící mísy zn. Remoska® je recept určen. Přeji Vám hezký den.

dotaz - forma

Jan Vylegala
14.03.2018
prosím o informaci, zda můžu v Remosce použít pro pečení /na dno/ silikonovou formu na buchty. Špatně si mi vyklápí po upečení a když bych těsto dal do formy, tak jí i s upečeným vyzvednu lehce. Děkuji.

Re: dotaz - forma

Team Remoska
15.03.2018
to [Jan Vylegala] Dobrý den, děkujeme Vám za Váš dotaz. Do elektrické pečící mísy zn. Remoska® můžete vložit silikonovou i keramickou formu, nesmí se však dotýkat pečícího víka. Přejeme Vám hezký den.

grand recepty

Aneta B
12.03.2018
Dobrý den, Mám remosku grand, ale většina receptů je dělaná na r21. Počítám s tím, že když je pod receptem pro 4 a více osob, že je to recept pro Grand, 2 a více, je dělaný recept pro grand, chápu správně? Bylo by možné ostatní recepty upravit pro Grand? Největší problém mám u pečení. Nedávno jsem zkoušela tento recept: http://www.remoska.cz/recepty.html?idr=376. Když jsem udělala dvojnásobnou dávku, tak mazanec rychle vyběhl a začal se pálit, když jsem ho udělala podle původního receptu, tak nevyběhl skoro vůbec, vznikla z něj placka. Jak tedy postupovat při úpravě receptů pro tento model? děkuji Aneta

Re: grand recepty

Team Remoska
15.03.2018
to [Aneta B] Dobrý den, Aneto, děkujeme Vám za Váš dotaz. Pokud vložíte mazanec z našeho receptu do remosky R22 Remoska® GRAND Teflon® , pak se bez problémů upeče. Do této remosky doporučím vložit mazanec na pečicí papír. Případně bych Vám doporučila vložit do remosky kovovou obruč na pečení dortového korpusu a do ní umístit těsto na mazanec. Přeji Vám hezký den.

Remoska Minorka

Jarmila Erteltová
09.03.2018
Mám remosku minorku z 80tých let. Teď mi přestala hřát (při zavírání víka po podlití se ozvala rána a v celém domě vyletěly pojistky.) Ve víku něco chrastí, zřejmě topná spirála. Existuje možnost opravy nebo výměny a pokud ano, na koho se obrátit. Jsem sama a bez téhle malé remosky jsem jako bez ruky. Děkuji za odpověď. J. Erteltová

Re: Remoska Minorka

Team Remoska
12.03.2018
to [Jarmila Erteltová] Dobrý den, paní Erteltová, děkujeme Vám za Váš dotaz. Nejspíše došlo k poškození topné spirály. Zašlete nám víko Vaší remosky na opravu na naše servisní středisko, topnou spirálu Vám vyměníme. Do průvodního dopisu uveďte prosím Vaši zpětnou adresu, číslo Vašeho mobilního telefonu - opravené víko Vám zašleme na dobírku Českou poštou. Přejeme Vám hezký den.

Provoz Remosky

Věra E.
04.03.2018
Dobrý den,koupila jsem dceři Remosku kterou si vzala do Anglie. Tam jí může použít jen s redukcí do zásuvky. Může ji takto používat? Děkuji

Re: Provoz Remosky

Team Remoska
12.03.2018
to [Věra E.] Dobrý den, děkujeme Vám za Váš dotaz. Remosky vyrábíme i v provedení určeném pro anglický trh - nicméně pokud jste zakoupila dceři remosku se standardní koncovkou, pak ji může použít s redukcí. Přejeme Vám hezký den.

Dotaz

Taťána Zástěrová
01.03.2018
Dobrý den, mám doma termosku typ R22TS Remoska® GRAND Teflon® Select Champagne Gold. Chtěla bych se zeptat zda mohu použít náhradní mísu M15 Mísa hluboká pro ORIGINAL hliníková dovnitř stávající mísy,nyní pro menší množtví pečení vkládám pečící keramickou misku.. Menší remosku si nechci kupovat. Děkuji s pozdravem Zástěrová T.

Re: Dotaz

Team Remoska
12.03.2018
to [Taťána Zástěrová] Dobrý den, paní Zástěrová, děkujeme Vám za Váš dotaz. Do remosky R22 GRAND můžete umístit mísu M15 - počítejte ale s tím, že se doba přípravy pokrmu protáhne. Přejeme Vám hezký den.

Náhradní mísa.

Jan Heřman
22.02.2018
Dobrý den. Mám Remosku Mini TYP-R1303 300W Zajímalo by mne zdali se dá ještě na tento typ Remosky sehnat náhradní mísa,popřípadě si ji u vás objednat.

Re: Náhradní mísa.

Team Remoska
01.03.2018
to [Jan Heřman] Dobrý den, děkujeme Vám za Váš dotaz. Bohužel, náhradní mísy k tzv. Minorce již nevyrábíme. Přejeme Vám hezký den.

pečenie chleba

Mária Míznerová
22.02.2018
Dobrý deň, neuvažujete náhodou o výrobe oválnej remosky ktorá by sa hodila na pečenie oválneho chleba? Mária Míznerová

Re: pečenie chleba

Team Remoska
01.03.2018
to [Mária Míznerová] Dobrý den, Mária, děkujeme Vám ta Váš dotaz. Prozatím o výrobě ováné remosky neuvažujeme. Sama peču kváskový chleba a do Remosky R 22 GRAND bez problémů umístíte menší oválný chlebík. Přeji Vám hezký den. Lenka z Remosky

Remoska

Josef Blažek
17.02.2018
Dobrý den, prasklo mi sklo v na staré remosce výrobce Vyšší Brod. Je možné provést výměnu skla a kolik by stála oprava., Děkuji

Re: Remoska

Team Remoska
01.03.2018
to [Josef Blažek] Dobrý den, pane Blažku, děkujeme Vám za Váš dotaz. Zkontaktujte se s námi prosím prostřednictvím e-mailové adresy: info@remoska.cz . Potřebujeme zjistit přesný typ Vaší remosky, abychom Vám mohli odpovědět. Děkujeme a přejeme Vám hezký den.

Koláč

Leontina
16.02.2018
Dobrý den. Koupila jsem si remosku a přemýšlím jak z ní vyndám koláč. Např. bublaninu vyklopím, ale koláč překlopit nemůžu. Píšete, že papír máme odstřihnout, aby se nepálil. Jak jej tedy vydaváte? Děkuji za odpověď. L.

Re: Koláč

Team Remoska
17.02.2018
to [Leontina] Dobrý den Leontýno, děkujeme Vám za Váš dotaz. Většinou nechávám koláč v remosce úplně vychladnout a překlopím jej na talíř a zpět na servírovací tác. U některých koláčů používám pruh pečícího papíru cca 7 cm široký, který umístím na boční stranu mísy, na dno mísy a na protilehlou stranu mísy - přebytečné okraje papíru na bočních stranách mísy složím tak, aby se při pečení nepálily. Idální je použít dva pruhy pečícího papíru a umístit je v remosce "do kříže". Na pruhy papíru nalijeme těsto koláče, upečeme a po vychladnutí koláč vyndáme z remosky právě pomocí pruhů papíru. Pokud umístíte do remosky dva pruhy do kříže, budete při vytažení potřebovat dalš ruce :-). Z pruh papíru si vytvoříte vlastně jakési vytahovací uši/popruhy. Přeji Vám hezký den.

nehřeje víko

Marie
11.02.2018
Dobrý den, máme remosku typ R 11 02 zakoupenou v roce 2012. V minulých týdnech nám přestalo fungovat nahřívání. Po zapnutí se nerozsvítí kontrolní světlo ve vypínači a nezačne se zahřívat víko. Chtěla jsem se zeptat, zda je možné odhadnout, kolik by stála oprava, pokud bychom víko zaslali k Vám do servisu. Předem Vám děkuji za Vaši odpověď Přeji příjemné dny Marie

Re: nehřeje víko

Team Remoska
17.02.2018
to [Marie] Dobrý den, paní Marie, děkujeme Vám za Váš dotaz. Zašlete víko Vaší elektrické pečící mísy zn. Remoska(R) na adresu našeho servisního oddělení, víko Vám opravíme. Do průvodního dopisu uveďte, prosím, stručný popis závady, Vaši zpětnou adresu a číslo Vašeho mobilního telefonu. Cena opravy se bude pohybovat kolem 750,- Kč včetně DPH a poštovného. Opravené víko Vám zašleme zpět na dobírku Českou poštou, která Vám odešle sms oznam o doručení a výši doběrečné částky. Adresa našeho servisního střediska je: REMOSKA s.r.o., servisní středisko, Markova 1768, 744 01 Frenštát pod Radhoštěm. Přejeme Vám hezký den.

Horné víko Remosky

Eva Krajniaková
10.02.2018
Dobrý deň, máme Remosku Grand, zakúpenú niekedy v deväťdesiatych rokoch. Má teflonovú úpravu misy, aj víka. Teflon z víka sa nám začal odlupovať, pri príprave hrozí, že teflon odpadne do pripravovaného jedla. Remosku radi používame, na chalupe je pre nás nenahraditeľný pomocník. Prosím o informáciu, č je možné teflonový povrch obnoviť a koľko by to asi stálo. Ďakujem za odpoveď Mgr. Eva Krajniaková, Prievidza

Re: Horné víko Remosky

Team Remoska
17.02.2018
to [Eva Krajniaková] Dobrý den, paní Krajniaková, děkujeme Vám za Váš dotaz. Zkontaktujte se s námi, prosím, na naší e-mailové adrese info@remoska.cz . Spodní víko Vaší elektrické pečící mísy zn. Remoska(R) Vám vyměníme. Přejeme Vám hezký den.

Remoska R21 originál

Julie Čapková
09.02.2018
Dobrý den, koupila jsem Remosku R 21 a hned zkoušela péci olejovou bábovku přesně podle vašeho receptu. Povrch bábovky byl spálený z jedné strany hodně , téměř černý. Prosím o radu čím by to mohlo být. Děkuji Čapková

Re: Remoska R21 originál

Team Remoska
17.02.2018
to [Julie Čapková] Dobrý den, paní Čapková, děkujeme Vám za Váš dotaz. Je možné, že jste do remosky R21 ORIGINAL umístila větší množství těsta, které potom při pečení "vyskočilo" velmi blízko ke spodní straně pečícího víka, kde je vyšší teplota a proto došlo ke spálení povrchu bábovky. V Návodu k použití doporučujeme elektrickou pečící mísu zn. Remoska(R) plnit do výše šroubů, kterými jsou na míse upevněna ucha. Vyzkoušejte prosím naplnit Remosku menším množstvím těsta, případně doporučím cca po 15 min. po vložení těsta do remosky vložit na povrch těsta kolečko z alobalu. Pokud by ani toto nepomohlo, pak se s námi, prosím, zkontaktujte na naší e-mailové adrese: info@remoska.cz. Přejeme Vám hezký den.

Náhradní mísa k typu R 01

František Krška
09.02.2018
Zdravím z Olomouce. Žádám zdvořile o radu. Máme remosku Originál Typ R 01 s teflonovým povrchem (další údaje 5773 T-150 C) u které se nám podařilo zničit teflon. pečící mísu. Jediný problém je, že u horního okraje jsem naměřil 24,5 cm a to i u několika mís hliníkových. Poraďte prosím, jakou mísu objednat. Předem děkuji za laskavost a srdečně zdravím. František Krška

Re: Náhradní mísa k typu R 01

Team Remoska
17.02.2018
to [František Krška] Dobrý den, děkujeme Vám za Váš dotaz. Na našem e-shopu můžete zakoupit tutu náhradní mísu: M17 Mísa hluboká pro ORIGINAL Teflon® Classic za 760,- Kč. Přejeme Vám hezký den.

Remoska R22

Vančura Josef
06.02.2018
Dobrý den, cca přes tři roky vlastníme remosku, manželka v ní velmi ráda peče. Po třech letech nám však odešel přívodní kabel a tím se poškodilo i těleso. Psal jsem článek zde do tohoto blogu a firma REMOSKA mi na můj podmět ZDARMA těleso i kabel VYMĚNILA! Tímto Teamu Remoska i celé firmě Děkuji.

Re: Remoska R22

Team Remoska
07.02.2018
to [Vančura Josef] Dobrý den, pane Vančuro, děkujeme Vám a přejeme Vám hezký den.

Přepálená topná spirála

Jana
06.02.2018
Dobrý den, mám Remosku TYP R12 GRAND, kde se mi už 2x přepálila topná spirála s keramickými korálky. Náhodně jsem se dozvěděla, že nyní se do víka nechá namontovat topné těleso. Ráda bych věděla, zda je to možné i do mého typu Remosky a kolik by případná oprava ve vašem servisu stála. Hezký den.

Re: Přepálená topná spirála

Team Remoska
07.02.2018
to [Jana] Dobrý den, paní Jano, děkujeme Vám za Váš dotaz. Ano, i do staršího modelu R12 můžeme namontovat tyčovou topnou spirálu. Oprava včetně DPH a poštovného se bude pohybovat cca okolo 750,- Kč. Přejeme Vám hezký den.

Zadat dotaz:


Rádi Vám zodpovíme dotaz k našemu výrobku Remoska®. Vyplňte níže připravený formulář. E-mail nebude zveřejňován. Provozovatel si vyhrazuje právo mazat nevhodné příspěvky.

Kontrolní kód

Přihlaste se k našemu zpravodaji

A buďte jako první informováni o novinkách